Wakacje w pełni, a w Muzeum Górnośląskim niezwykłe wakacyjne promocje!

Letnia wyprzedaż w muzealnym sklepie! Zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej oferty wakacyjnych zestawów, które przygotowało Muzeum Górnośląskie.

Zestaw wakacyjny I
Katalog wystawy „100 x 100. Nasze Stulecie” wraz z torbą „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu” (motyw „Gwiaździsta noc” lub „Zielone pole pszenicy z cyprysem”) w cenie 58 zł.

http://sklep.muzeum.bytom.pl/2018/07/19/zestaw-wakacyjny-i/

Niezwykły katalog towarzyszący wystawie „100 x 100. Nasze Stulecie” to doskonałe kompendium wiedzy o minionych 100 latach, a także wysmakowane edytorsko i zaprojektowane z dbałością o detal wydawnictwo zawierające wszystkich 100 historii, związanych z eksponowanymi przedmiotami.

 

 

 

 

 

 

Zestaw wakacyjny II
Katalogi wystaw w formie teczek z kartami z serii „Kolekcjoner” w cenie 27,50 zł.
Zestaw zawiera:
1. „Miejsca osobiste. Młoda czeska fotografia”,
2. „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia”,
3. „Alfred Lenica”.

http://sklep.muzeum.bytom.pl/2018/07/19/zestaw-wakacyjny-ii-seria-kolekcjoner-w-letniej-cenie/

1. „Miejsca osobiste. Młoda czeska fotografia” – niebanalne wydawnictwo w formie teczki, która zawiera najciekawsze prace z ekspozycji pod tym samym tytułem. Na odwrocie każdej karty zostały zamieszczone osobiste biogramy twórców i opisy cyklów, w ramach których powstały fotografie. Często są to opowieści zabawne, zwyczajne, ale i do głębi poruszające. Na pewno warto mieć ten ciekawy zbiór w swojej kolekcji!
2. „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia” to zgrabna teczka niewielkich rozmiarów, która mieści przekrój twórczości awangardowych artystów międzywojnia ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Folder dołączony do teczki obfituje w informacje niezbędne do zrozumienia fenomenu awangardy międzywojennej, natomiast trzonem publikacji jest 20 kart z reprodukcjami prac 20 najznamienitszych twórców tamtego okresu (między innymi Tytusa Czyżewskiego, Witkacego, Zofii Stryjeńskiej czy Władysława Skoczylasa). Zostały one wzbogacone o obszerne biogramy twórców, zawierające rozmaite smaczki z ich zwariowanego życia.
3. „Alfred Lenica” – wydawnictwo stanowi uzupełnienie wystawy „Muzycy obrazu”, którą można było oglądać od 4 kwietnia do 8 lipca 2018 roku w Muzeum Górnośląskim. Publikacja zawiera 19 kart z wybranymi pracami Alfreda Lenicy z muzealnych zbiorów. To już kolejna niepowtarzalna teka z kartami, o którą powiększyła się nasza seria „Kolekcjoner”.

 

 

 

 

 

 

Pocztówki „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu” w atrakcyjnej cenie 2,50 zł za sztukę.

http://sklep.muzeum.bytom.pl/2018/05/15/kartka-twoj-vincent-van-gogh/