Gdzie te zabytki? Problemy migracji muzealiów w dobie konfliktów zbrojnych – konferencja popularnonaukowa towarzysząca wystawie czasowej „(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy” [FOTO]

Dzisiaj, w czwartek 21 czerwca 2018 roku, odbywa się konferencja popularnonaukowa „Gdzie te zabytki? Problemy migracji muzealiów w dobie konfliktów zbrojnych”. Pretekstem dla niej stała się prezentowana jeszcze tylko do 8 lipca wystawa „(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy”, której główny bohater, wyjątkowy eksponat z epoki brązu, odkrywa przed nami niezwykle ciekawą historię.

Wśród prelegentów gościmy dra hab. Zygmunta Woźniczkę (z Instytutu Nauk o Kulturze i Studiów Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego), który opowie o migracji i restytucji dóbr kultury, Katarzynę Wieczorek-Kańczurę (z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Katowicach), która w swoim referacie poruszy temat administracyjnej drogi zabytku archeologicznego, oraz samego „odkrywcę” miecza z Kielczy – Michała Bugaja (z Narodowego Instytutu Dziedzictwa), wygłaszającego prelekcję o naszym wyjątkowym eksponacie.

To z pewnością ciekawe spotkanie zarówno dla muzealników, jak i wszystkich pasjonatów historii.

więcej o wystawie czasowej „(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy”

„Gdzie te zabytki? Problemy migracji muzealiów w dobie konfliktów zbrojnych” – konferencja popularnonaukowa towarzysząca wystawie czasowej „(Nie)znana historia. Miecz z Kielczy”