Szkolenie dla studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ

W dniach 13–14 czerwca 2018 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu odbyło się szkolenie dla studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego pod nazwą „Gromadzenie, dokumentowanie i wykorzystanie materiałów badań terenowych i ekspertyz przyrodniczych”. Szkolenie to jest realizowane w ramach projektu „Innovative Start. Podniesienie kompetencji zawodowych studentów Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w odpowiedzi na oczekiwania przyszłych pracodawców”, który współfinansowała Unia Europejska w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój).

Realizatorów szkoleń wyłoniono w ramach konkursu i Muzeum Górnośląskie uzyskało w nim najwyższe oceny. Jesteśmy dumni, że po raz kolejny został doceniony potencjał naukowy naszej instytucji. Podobnie jak w roku 2016, kiedy to Muzeum wyróżniono tytułem „Praktykodawca Roku Województwa Śląskiego 2016” za praktyki studentów biologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego, przeprowadzone przez pracowników Działu Przyrody. Mamy nadzieję, że szkolenia te pozwolą grupie studentów na zapoznanie się ze specyfiką zawodu biologa realizowanego w muzeach przyrodniczych i wielodziałowych.