Pokaz prasowy wystawy „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu” i premiera gadżetów [FOTO]

Już w piątek, 11 maja 2018 roku wystawę „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu” zobaczyli przedpremierowo dziennikarze – mogli podejrzeć też jak nabiera ostatnich szlifów montażowych.

Na pytania przedstawicieli redakcji odpowiadali: Piotr Dominiak – kierownik animacji malarskiej filmu „Twój Vincent” ze Studia Filmowego Breakthru Films, Leszek Jodliński – Dyrektor Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Damian Bartyla – Prezydent Miasta Bytomia, partnera projektu.

Było o tym, dlaczego ta wystawa akurat w Muzeum Górnośląskim i o tym, że to największa do tej pory – prezentująca aż 122 obrazy wykonane techniką olejną, jaką stosował Vincent van Gogh w swoich pracach – pokazywana w Polsce w tym roku ekspozycja przygotowana przez twórców filmu „Twój Vincent” (wcześniej gościła tylko w Holandii, w ’s-Hertogenbosch w Het Noordbrabants Museum, gdzie zobaczyło ją 68 tysięcy zwiedzających! … a dopiero potem wyrusza do Azji). Goście konferencji prasowej usłyszeli też, w jaki sposób przebiegała „rekrutacja” do tak dużego projektu, który współtworzyło 125 malarzy z 20 krajów w trzech studiach (we Wrocławiu, w Gdańsku i w Atenach) i jak dobierano farbę oraz ile litrów jej zużyto.

Pokaz prasowy wystawy był okazją też do zaprezentowania wyjątkowych gadżetów towarzyszących ekspozycji – czekają poduszki, torby, ściereczki, magnesy i przypinki z najbardziej rozpoznawalnymi kadrami tego najbardziej kasowego filmu w historii polskiej kinematografii. Od najbliższej niedzieli już każdy ze zwiedzających będzie mógł mieć nie tylko na wyciągniecie dłoni świat „Twojego Vincenta”, ale i wziąć jego cząstkę ze sobą.

A  już w niedzielę, 13 maja, od godz. 12.00 otwarcie tej wyjątkowej ekspozycji (do godz. 14.00 wstęp wyłącznie za zaproszeniami). Na otwarciu zagości reżyserka i scenarzystka tego nominowanego do Oscara filmu, pochodząca z Bytomia, Dorota Kobiela wraz z innymi twórcami.

otwarcie wystawy: 13 maja 2018 (niedziela)
– w godz. 12.00–14.00
wstęp tylko za zaproszeniami,
– w godz. 14.00–18.00:
16 zł (bilet normalny), 10 zł (bilet ulgowy)
czas trwania:
 13 maja–30 czerwca 2018
miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2
autorzy wystawy: Dorota Kobiela i Hugh Welchman
producent wystawy: Breakthru Films
partner projektu: Miasto Bytom
wstęp: 16 zł (bilet normalny), 10 zł (bilet ulgowy)

UWAGA! Informujemy, że w niedzielę, 13 maja 2018 roku, w związku z otwarciem wystawy „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”, zwiedzanie 3 wystaw stałych i 3 pozostałych wystaw czasowych będzie możliwe w godz. 14.00–18.00. Przepraszamy za utrudnienia.

więcej o wystawie czasowej „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”