„In mari via tua” czyli nad morze do Bytomia

We wtorek 27 czerwca 2017 r. otwarliśmy wystawę "In mari via tua". Gościem wernisażu był min.Komandor Andrzej Jankowicz z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wystawa, idealnie w czas wakacji oferuje fascynujący obraz morza, jako żywiołu pociągającego człowieka, miejsca bitew i zmagań państw, polskiej obecności nad Bałtykiem oraz historii podróżowania po nim. To losy ludzi rozpięte miedzy legendą MS Batory, chwałą polskich okrętów podwodnych takich jak „Orzeł”, czy dramatów morskich jakim było zatopienie  MS W. Gustloff. Przede wszystkim jednak opowieść o fascynacji morzem i ludziach morza.

Zapraszamy na morskie opowieści w Muzeum Górnośląskim. Wystawa jest dostępna przez całe wakacje do 3 września.