Uwaga! Zbieramy przedwojenne pamiątki sportowe z Kresów Wschodnich

sportW związku z przygotowaniami do wystawy poświęconej początkom sportu kwalifikowanego na Kresach Wschodnich, ogłaszamy akcję powiększenia zbiorów Muzeum Górnośląskiego w przedwojenne pamiątki sportowe z tych terenów.

10–11 marca 2017 r. (w piątek w godzinach 9–15, w sobotę w godzinach 12–18) w Sali Kolumnowej pracownicy Działu Historii będą przyjmować obiekty sprzed 1939 roku, takie jak dokumenty, fotografie, dyplomy, sprzęt sportowy, elementy strojów sportowych, medale, pamiątki po znanych sportowcach, pocztówki lub inne przedmioty związane z historią sportu na Kresach do 1939 roku.

Przekazane przez Państwa pamiątki zasilą zbiory Muzeum Górnośląskiego. Będziemy wdzięczni zarówno za dary, jak i udostępnienie nam obiektów do ich digitalizacji czy sfotografowania. Dary i wypożyczenia zasilą zbiory Muzeum, a część z nich zostanie zaprezentowana w ramach wystawy, której wernisaż odbędzie się 18 maja br.

Wzbogacając zbiory Muzeum Górnośląskiego w przedwojenne obiekty związane ze sportem na Kresach, dopiszecie się Państwo do historii i poszerzycie naszą wspólną wiedzę i pamięć o ludziach, faktach oraz zjawiskach z dziedziny sportu.

Gorąco zachęcamy do udziału w akcji!

Czas trwania akcji: 10 marca 2017 (piątek), godz. 9–15; 11 marca 2017 (sobota), godz. 12–18
Miejsce: ul. W. Korfantego 34, Sala Kolumnowa