Malowanie piaskiem – lekcje pobudzające kreatywność

Malowanie piaskiem, fot. z archiwum MGB

Malowanie piaskiem na podświetlanym stole, przy dźwiękach muzyki może być antidotum na jesienną chandrę i ciekawym pomysłem na październikowe oraz listopadowe dni. Wiek i zdolności manualne zupełnie nie mają tu znaczenia. Delikatne, proste ruchy rąk na piasku dają niesamowity efekt, który sprawi wiele przyjemności zarówno dziecku, jak i dorosłemu.

Serdecznie zapraszamy na lekcje muzealne, w czasie których uczestnicy poznają technikę malowania piaskiem i następnie samodzielnie wykonają obrazki, które zostaną zapisane w formie elektronicznej. Efekt pracy – ulotne obrazki usypywane piaskiem, będące odbiciem wyobraźni i przepływających myśli – prześlemy na adresy e-mailowe. Taką pamiątkę warto zachować!

Informacji na temat lekcji udziela i zapisy prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Koszt lekcji: 50 zł od grupy; opiekunowie: wstęp wolny