Od 11 lipca zapraszamy do odwiedzenia nowej odsłony wystawy „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”!

Przecudnej urody motyle dzienne i nocne, żuki i inne licznie reprezentowane owady, zimorodki, struś, foka brodata, wilk, szop… tę wesołą gromadę zobaczycie na naszej wystawie „Od Darwina do banku DNA. Przyroda w Muzeum”, którą w nowej odsłonie będzie można oglądać już od 11 lipca. Zapraszamy!

Wspomniana ekspozycja jest pasjonującą podróżą w czasie: od genezy i początków muzealnictwa bytomskiego do XXI wieku. W salach wystawienniczych można zobaczyć gatunki egzotycznych zwierząt, ale nie brakuje także przedstawicieli gatunków rodzimych. Muzealnictwo przyrodnicze ewoluowało na przestrzeni wieków i to właśnie staramy się pokazać na wystawie. Można na niej podziwiać sprzęty naukowe, które służyły przyrodnikom i muzealnikom 100 lat temu. Odtworzyliśmy m.in. gabinet muzealnika górnośląskiego z początków istnienia bytomskiego muzeum. Pokazujemy także współczesne metody prowadzenia badań terenowych, nie zapominając o najnowocześniejszych kierunkach w rozwoju naszego Muzeum z bankiem DNA włącznie. Zapraszamy!

czas trwania nowej odsłony: od 11 lipca do 31 grudnia 2023
miejsce: ul. Wojciecha Korfantego 34
kuratorzy: dr Roland Dobosz i dr Waldemar Żyła
wstęp: w cenie biletu na wystawę czasową