Jaszczury są wśród nas… i budzą się nocą! Przed nami Noc Muzeum!

Jaszczury są wśród nas… i budzą się nocą! Noc Muzeów w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu zabierze Was do krainy drzewiastych paproci i wielkich gadów. Odpowiemy na pytanie, co łączy współczesne ptaki z wielkimi drapieżnikami okresu triasu, jury i kredy. Zbadamy losy ludzi pierwotnych i poszukamy ukrytych skarbów sztuki. Możecie zgubić się w korytarzach starego Muzeum, aby porozmawiać z koczownikami epoki kamienia łupanego, zajrzeć do pracowni Jana Matejki, podejrzeć pracę prawdziwych poszukiwaczy skarbów i uciekać przed drapieżnym metopozaurem lub lisowicą bojani. Nadal nie jesteście przekonani?

W trakcie Nocy Muzeów zobaczycie najstarsze narzędzia krzemienne oraz jedyne w Europie narzędzie wykonane z ciosa młodego mamuta, prezentowane tylko w tę wyjątkową noc! Wieczorem poczujecie dreszcze, słuchając upiornych opowieści o dawnych strachach i przerażających bebokach odwiedzających naszych przodków.

Najmłodsi zwiedzający stworzą własne drapieżne stroje w trakcie DINOwarsztatów, a starsi odwiedzający ponownie zatopią się we wspomnieniach, poznając tajemnice górnośląskich strojów regionalnych. Każdy z Was znajdzie ulubioną opowieść, bliską Wam historię, która kryje się na jednej z czterech wystaw stałych oraz pięciu wystaw czasowych. A może uważacie, że tajemnicze jaszczury rządzą światem… zapytajcie nas o to w trakcie tegorocznej Nocy Muzeów. My znamy odpowiedź!

Największe muzeum na Górnym Śląsku czeka na Was już dziś od godziny 18.00. Przybywajcie do Bytomia na plac Jana III Sobieskiego 2 i ul. Wojciecha Korfantego 34, gdzie wieczorową porą otwieramy bramy Parku Jurajskiego!