Nasze Muzeum wkrótce zamieni się w Park Jurajski! Szykujcie się na Prehistoryczną Noc w Muzeum Górnośląskim!

🐉  Nasze Muzeum wkrótce zamieni się w Park Jurajski! Szykujcie się na Prehistoryczną Noc Muzeów w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu! Już dzisiaj warto zarezerwować czas w sobotę 13 maja!
🐉 Tegoroczną Noc Muzeów zdominują… dinozaury i inne stworzenia z zamierzchłej przeszłości. Jeśli interesujecie się prehistorią lub zastanawiacie się, skąd się wzięło życie na ziemi, jak odczytywać ślady z przeszłości, nie może Was zabraknąć 13 maja!
🐉 W tę muzealną noc zorganizujemy specjalne pokazy prezentujące kości i skamieliny (w tym 1o czaszek dinozaurów), stanowiska rekonstruujące obozowiska plejstoceńskie pełne narzędzi krzemiennych (wraz z najrzadszym – wykonanym z kości młodego mamuta), a także wykłady i warsztaty dla najmłodszych, podczas których każdy młody miłośnik dinozaurów zmieni swój strój w stylizację rodem z Jurassic Park lub zaprojektuje własną torbę z motywami prehistorycznymi.
🐉  Będziemy nawiązywać do przeszłości również na polu historycznym: słuchając naszych prelekcji, dowiecie się m.in., skąd się wzięły smoki i inne maszkarony zdobiące bytomskie kamienice i jakie są dzieje budynków zdobionych w ten sposób.
🐉  To tylko niektóre z propozycji na tegoroczną Noc Muzeów. Pełna lista atrakcji już niebawem! Obserwujecie nasze social media i rezerwujcie czas na wieczór 13 maja! Do zobaczenia!
Zdjęcie z Nocy Muzeów 2022 r.