Ze zdjęciem przodka w stroju śląskim na wystawę w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu! O co chodzi?

Ze zdjęciem przodka w stroju śląskim na wystawę w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu! To nasza propozycja na spędzenie Dnia Babci i Dnia Dziadka. Każdy, kto przyjdzie 21 i 22 stycznia 2023 r. do placówki z fotografią członków rodziny ubranych w śląski strój ludowy, będzie mógł zwiedzić ekspozycję „Skarby śląskiej szafy” w cenie biletu ulgowego (oferta dotyczy osób, których nie obejmuje ulga).

Na wystawie znajdują się także repliki strojów przygotowane z myślą o zwiedzających, a przymierzanie ubrań jest dobrą zabawą dla całej rodziny. Jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądacie w galandzie, merynce, jakli, purpurce czy kapeluszu kani, koniecznie przyjdźcie na wystawę!

W kąciku wypoczynkowym, siedząc wygodnie na kanapie, można także obejrzeć filmy edukacyjne poświęcone m.in. galandzie –  nakryciu głowy panny młodej, śląskiemu strojowi codziennemu oraz tradycyjnym ubraniom zakładanym do ślubu. Zapraszamy także w niedzielę 22 stycznia br. na oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji, podczas którego będzie można poznać różnice i podobieństwa odświętnego i codziennego stroju rozbarskiego. Początek o godzinie 14.00.

Regulamin zwiedzania Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu z biletem ulgowym na wystawę „Skarby śląskiej szafy”, obowiązującym wyłącznie w dniach 21 i 22 stycznia 2023 r.

Regulamin zwiedzania Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu