Kolejna nagroda dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu!

Kolejna nagroda dla Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu! W konkursie na wydarzenie muzealne roku 2021 nasze Muzeum otrzymało nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego! To dla nas ogromna radość i motywacja do dalszej pracy! Główną nagrodę w kategorii „dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych i popularyzacji dziedzictwa kulturowego” otrzymał etnograficzny projekt „Sztrykowane, heklowane, biglowane – skarby śląskiej szafy”.

Projekt cieszył się wśród naszych odbiorców ogromną popularnością, a dopełnieniem warsztatów jest nowa etnograficzna wystawa „Skarby śląskiej szafy”, która już zyskała uznanie gości naszego Muzeum.

Ale to nie wszystko! Oddział Śląski Stowarzyszenia Muzealników Polskich przyznał medal im. Tadeusza Dobrowolskiego dr. Piotrowi Cempulikowi za wyjątkowe dokonania w dziedzinie muzealnictwa województwa śląskiego.

Cieszymy się, że jesteście z nami w tych wyjątkowych dla nas chwilach! Gratulujemy również pozostałym instytucjom, które otrzymały nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego!