Mozaika w naszym muzealnym ogrodzie!

Mozaika w naszym muzealnym ogrodzie! Kolorowe kwiaty, pszczoły i ul wykonane z mozaiki już wkrótce ozdobią nasz płot, obok którego znajdują się dwa ule. Kolorowy obraz z ceramicznych kawałków powstanie w ramach projektu „Mozaikowa rewitalizacja 3 – mozaika i pszczoły w muzeum” realizowanego przez grupę nieformalną pod opieką patrona – Fundacji „Śląskie Obrazy” – we współpracy z pracownią Stalowe Anioły, firmą Moje Pszczoły – Marek Kulawik i Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Projekt dofinansowano ze środków gminy Bytom w ramach programu regrantingowego „Lokalne działania”.

To już tradycja, że w różnych miejscach w Bytomiu od kilku lat pojawiają się na murach kolorowe mozaiki, które upiększają miasto, a jednocześnie nawiązują do bardzo starej i szlachetnej tradycji zdobniczej. Ten artystyczny element znajdzie się również w przestrzeni Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Aktualnie trwają prace nad wyklejaniem mozaiki na płocie, znajdującym się w naszym muzealnym ogrodzie. Sami zobaczcie, jak fragmenty mozaikowego arcydzieła prezentują się w promieniach słońca…