Wystawa ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego w Muzeum w Gliwicach

Architekci, artyści, zabójcy i grabarzeOd 29 kwietnia w Muzeum w Gliwicach prezentowana będzie wystawa Architekci, artyści, zabójcy i grabarze przygotowana ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego. Kuratorem ekspozycji jest Roland Dobosz – kierownik Działu Przyrody MGB.

Opowiemy o pięknych, dziwnych, odrażających i niezwykłych stworzeniach, które pojawiły się na Ziemi setki milionów lat przed człowiekiem. Będziemy się im przyglądać oczyma Jean Henri Fabre (1823–1915) – francuskiego humanisty i przyrodnika, światowej sławy entomologa, prekursora badań nad zachowaniami (etologią) owadów. Ekspozycja będzie również wyjątkową okazją do przypomnienia postaci Caspara Schwenkfelda (1563-1609) – badacza historii naturalnej, który już przed czterystu laty budował fundamenty pod rozwój wiedzy o przyrodzie Śląska – czytamy w opisie wystawy.

Wystawa  będzie czynna od 29 kwietnia do 25 września 2016 roku.