🎀 Prababcia modna – warsztaty dla dzieci – trwają zapisy

Koronkowe czepce, galandy zdobione kwiatami, wstążkami i szklanymi ozdobami, eleganckie westy – stroje naszych pradziadków były niezwykle bogate i różnorodne. Jednak mało kto dziś wie, że to, w jaki sposób ktoś jest ubrany dostarcza nam wielu informacji, często zanim jeszcze będziemy mieli okazję z tym kimś porozmawiać. Uczestnicy warsztatów „Prababcia modna” poznają świat modowych wyborów naszych przodków przymierzając ich przepiękne stroje – zopaski, kabotki, kiecki, brucleki czy bizoki, wspólnie nauczymy się „czytać” bytomski strój ludowy oraz przeprowadzimy niecodzienną pamiątkową sesję zdjęciową.

Co ważne, strój poznawać będziemy również za pomocą dotyku.

kiedy? 11 września 2022 (niedziela), godz. 12.30–14.00
kto prowadzi? Magdalena Pospieszałowska i Anna Rak
gdzie? wystawa etnograficzna, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
koszt? zajęcia bezpłatne, realizowane w ramach projektu „Sztrykowane, heklowane, biglowane – skarby śląskiej szafy. Edycja 2022” i „Europejskich Dni Dziedzictwa”
więcej informacji? Dział Edukacji: 32 281 82 94, w. 127

Na zajęcia obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji: 32 281 82 94, w. 127

ℹ️ Projekt „Sztrykowane, heklowane, biglowane – skarby śląskiej szafy. Edycja 2022” został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2022.