🥳 Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jednym z beneficjentów programu EtnoPolska, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury!

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu jednym z beneficjentów programu EtnoPolska, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury!

Miło nam poinformować, że Muzeum Górnośląskie w Bytomiu w ramach programu EtnoPolska będzie realizowało projekt „Sztrykowane, heklowane, biglowane – skarby śląskiej szafy. Edycja 2022”

Do tegorocznej edycji programu wpłynęło 1498 wniosków. Wyłoniono 300 beneficjentów, którzy na realizację zgłoszonych przedsięwzięć otrzymają łączne dofinansowanie w wysokości 10 milionów złotych.

Program EtnoPolska oparty jest na założeniach polityki zrównoważonego rozwoju – jest odpowiedzią na wyraźnie mniejszą możliwość uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczności, zamieszkujących obszary oddalone od dużych ośrodków miejskich. Program służy rozwijaniu działań z zakresu edukacji regionalnej oraz popularyzacji materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Podejmowane inicjatywy mogą bezpośrednio nawiązywać do tradycji kulturowych, inspirować się nią, jak również ukazywać je we współczesnych kontekstach.

Więcej szczegółów  już wkrótce, a tymczasem zachęcamy do przejrzenia naszych zeszłorocznych działań w ramach projektu„Sztrykowane, heklowane, biglowane – skarby śląskiej szafy”.