Muzyka łagodzi obyczaje i koi duszę! Okazję do muzycznego oddechu stwarzają nam dyplomanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Koncerty z ich udziałem odbędą się 13, 27 marca i 3 kwietnia br. o godzinie 12.30 w Sali G.G. Gorczyckiego Muzeum Górnośląskiego.
W najbliższą niedzielę 13 marca w sali koncertowej Muzeum Górnośląskiego zabrzmią utwory takich kompozytorów, jak: Edward Grieg, Jan Sebastian Bach, Johannes Brahms, Karol Szymanowski czy Georg Händel.
Zapraszamy!
cena? 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy)
PROGRAM KONCERTÓW MARZEC/KWIECIEŃ
13 marca 2022, godz. 12.30
- Mateusz Cieślik – skrzypce
Nauczyciel: mgr Monika Krzysztofik
Program: E. Grieg – Sonata F-dur op. 8, cz. I
Akompaniator: mgr Katarzyna Grzegorczyk
- Joanna Krupa – klarnet
Nauczyciel: mgr Andrzej Lipiński
Program: C.M. Weber – Grand Duo, cz. II, III
Akompaniator: mgr Michał Kriworuczko
- Natalia Brzezicka – wiolonczela
Nauczyciel: mgr B. Sczendzina
Program: P. Locatelli – Sonata D-dur, cz. I, II
Akompaniator: mgr Małgorzata Renka-Zawodny
- Karolina Karlowska – skrzypce
Nauczyciel: mgr Marek Krótki
Program: J.S. Bach – II Partita d-moll: Sarabanda, Gigue
J. Brahms – Scherzo z Sonaty c-moll
Akompaniator: mgr Michał Kriworuczko
- Martyna Szymczak – skrzypce
Nauczyciel: mgr Jacek Siemek
Program: J. Brahms – Sonata G-dur, cz. I
Akompaniator: mgr Katarzyna Grzegorczyk
- 27 marca, godz. 12.30
- Mateusz Cieślik – skrzypce
Nauczyciel: mgr Monika Krzysztofik
Program: J.S. Bach – Sonata g-moll BWV 1001, cz. III, IV
- Jakub Zawodny – gitara
Nauczyciel: mgr Janusz Marczewski
Program: F. Sor – Etiuda op. 29 nr 5
J. Brouwer – Sonata, cz. I, II, III
- Aurora Dynowska – wiolonczela
Nauczyciel: dr Natalia Kurzac-Kotula
Program: L. Boccherini – Sonata A-dur, cz. I, II
Akompaniator: mgr Małgorzata Renka-Zawodny
- Karolina Karlowska – skrzypce
Nauczyciel: mgr Marek Krótki
Program: B. Dvarionas – Koncert skrzypcowy, cz. I
Akompaniator: mgr Michał Kriworuczko
- Natalia Brzezicka – wiolonczela
Nauczyciel: mgr B. Sczendzina
Program: D. Popper – Rapsodia węgierska
Akompaniator: mgr Małgorzata Renka-Zawodny
- Dominik Sowa – skrzypce
Nauczyciel: mgr Marcin Josz
Program: M. Karłowicz – Koncert A-dur op. 8, cz. I
Akompaniator: mgr Estera Josz
- 3 kwietnia, godz. 12.30
- Jakub Zawodny – gitara
Nauczyciel: mgr Janusz Marczewski
Program: J. Rodrigo – Inwokacja i taniec
J. Rodrigo – koncert Fantazja dla szlachcica, cz. I, III, IV
J. Brouwer – Sonata, cz. I, II, III
Akompaniator: mgr Małgorzata Renka-Zawodny
- Aurora Dynowska – wiolonczela
Nauczyciel: dr Natalia Kurzac-Kotula
Program: E. Lalo – Koncert d-moll, cz. I
Akompaniator: mgr M. Renka-Zawodny
- Natalia Brzezicka – wiolonczela
Nauczyciel: mgr B. Sczendzina
Program: J.S. Bach – Suita IV: Sarabanda, Gigue
D. Popper – Etiuda nr 20