Jednodniowy pokaz plenerowej ekspozycji „Widma Pamięci”

Już jutro, 25 maja, obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Bohaterów Walki z Totalitaryzmem, a zarazem 73. rocznicę śmierci rotm. Witolda Pileckiego.

Serdecznie zapraszamy Państwa na jednodniowy pokaz plenerowej ekspozycji „Widma Pamięci”, który zostanie zaprezentowany 25 maja w Chorzowie-Batorym. Obejmuje on 28 unikatowych portretów byłych więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych oraz powojennego obozu pracy w Świętochłowicach-Zgodzie. Jakie emocje i uczucia można wyczytać z ludzkiej twarzy? Strach, lęk, żal, życiowe doświadczenie czasu wojny, sposób patrzenia na rzeczywistość, tą minioną, historyczną i obecną. Pokaz będzie towarzyszył uroczystości odsłonięcia pomnika „Dłoń”, w sposób symboliczny upamiętniającego więźniów podobozu Bismarckhütte, filii KL Auschwitz-Birkenau.

Autor zdjęć: Maciej Niesłony

Kurator wystawy: Grzegorz Rosengarten

Czas ekspozycji: godz. 11.00–19.00

Miejsce: Chorzów, skwer u zbiegu ul. Stefana Batorego i ul. Jubileuszowej