🏆 Nasze Muzeum otrzymało aż dwie główne nagrody Marszałka Województwa Śląskiego i jedno wyróżnienie! 🏆

Dzielimy się z Wami niezwykłą nowiną! W konkursie na wydarzenie muzealne roku 2019 nasze Muzeum otrzymało aż dwie główne nagrody Marszałka Województwa Śląskiego i jedno wyróżnienie. To dla nas ogromna radość i motywacja do dalszej pracy! Główne nagrody w konkursie otrzymały:

– w kategorii „dokonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych i popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym wydawnictw multimedialnych” – program „Pogotowie kulturalne”,
– w kategorii „publikacje książkowe” – „Zanim nastała Polska… Praca społeczna kobiet w okresie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku. Wybór relacji” w opracowaniu dr Joanny Lusek.

Natomiast wyróżnienie otrzymała wystawa czasowa „Zwierzęta przeklęte. Wilk”.

Cieszymy się tym bardziej, że była to praca całego naszego muzealnego zespołu i dostrzeżono nasze działania na tak różnych polach. To z pewnością dobry moment, żeby przypomnieć Wam te inicjatywy i zachęcić do:

– ponownego obejrzenia niezwykle wciągającego oprowadzania po wystawie „Zwierzęta przeklęte. Wilk”,
– sięgnięcia po publikację opowiadającą o fenomenie burzliwych czasów na Górnym Śląsku, widzianych oczyma kobiet żyjących sto lat temu,
– obejrzenia naszych filmów realizowanych w ramach kontynuacji projektu „Pogotowie kulturalne”.

Cieszymy się, że jesteście z nami w tych radosnych chwilach!

Gratulujemy również pozostałym instytucjom, które otrzymały nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego!