馃弳 Nasze Muzeum otrzyma艂o a偶 dwie g艂贸wne nagrody Marsza艂ka Wojew贸dztwa 艢l膮skiego i jedno wyr贸偶nienie! 馃弳

Dzielimy si臋 z Wami niezwyk艂膮 nowin膮! W konkursie na wydarzenie muzealne roku 2019 nasze Muzeum otrzyma艂o a偶 dwie g艂贸wne nagrody Marsza艂ka Wojew贸dztwa 艢l膮skiego i jedno wyr贸偶nienie. To dla nas ogromna rado艣膰 i motywacja do dalszej pracy! G艂贸wne nagrody w konkursie otrzyma艂y:

鈥 w kategorii 鈥瀌okonania z zakresu inicjatyw edukacyjnych i popularyzacji dziedzictwa kulturowego, w tym wydawnictw multimedialnych鈥 鈥 program 鈥濸ogotowie kulturalne鈥,
鈥 w kategorii 鈥瀙ublikacje ksi膮偶kowe鈥 鈥 鈥瀂anim nasta艂a Polska鈥 Praca spo艂eczna kobiet w okresie powsta艅 i plebiscytu na G贸rnym 艢l膮sku. Wyb贸r relacji鈥 w opracowaniu dr Joanny Lusek.

Natomiast wyr贸偶nienie otrzyma艂a wystawa czasowa 鈥瀂wierz臋ta przekl臋te. Wilk鈥.

Cieszymy si臋 tym bardziej, 偶e by艂a to praca ca艂ego naszego muzealnego zespo艂u i dostrze偶ono nasze dzia艂ania na tak r贸偶nych polach. To z pewno艣ci膮 dobry moment, 偶eby przypomnie膰 Wam te inicjatywy i zach臋ci膰 do:

鈥 ponownego obejrzenia niezwykle wci膮gaj膮cego oprowadzania po wystawie 鈥瀂wierz臋ta przekl臋te. Wilk鈥,
鈥 si臋gni臋cia po publikacj臋 opowiadaj膮c膮 o fenomenie burzliwych czas贸w na G贸rnym 艢l膮sku, widzianych oczyma kobiet 偶yj膮cych sto lat temu,
鈥 obejrzenia naszych film贸w realizowanych w ramach kontynuacji projektu 鈥濸ogotowie kulturalne鈥.

Cieszymy si臋, 偶e jeste艣cie z nami w tych radosnych chwilach!

Gratulujemy r贸wnie偶 pozosta艂ym instytucjom, kt贸re otrzyma艂y nagrody i wyr贸偶nienia Marsza艂ka Wojew贸dztwa 艢l膮skiego!