Kalendarz na rok 2021 „Obrazy z Galerii Malarstwa Polskiego w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu” już dostępny!

Rok 2021 tuż za pasem! W związku z tym chcielibyśmy zaprezentować Państwu kolejną odsłonę wydawanego przez nasze Muzeum kalendarza. W tym roku postanowiliśmy, że jego karty zasili porządna dawka sztuki! Każdy z 12 miesięcy otrzymał zatem „twarz” obrazu pochodzącego z kolekcji dzieł prezentowanych w Galerii Malarstwa Polskiego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wśród wybranych prac znajdą Państwo reprodukcje dzieł najwybitniejszych polskich artystów. Dlatego też w kalendarzu nie zabraknie śladów twórczości Olgi Boznańskiej, Aleksandra Gierymskiego, Jacka Malczewskiego, Ferdynanda Ruszczyca czy Witolda Wojtkiewicza, a także wielu innych wybitnych polskich malarzy żyjących na przestrzeni XIX i XX wieku.

Nasz kalendarz to jedna z niewielu okazji do tego, aby piękno w postaci wyrafinowanej kolorystyki, zmyślnej kompozycji czy znaczących treści, które zaklęto w przywołanych dziełach, mogło towarzyszyć Państwu na co dzień. Wydarzenia, jakich doświadczyliśmy w tym roku, dowiodły, iż przyszłość potrafi być całkowicie nieprzewidywalna. Jesteśmy absolutnie przekonani, że kalendarz przygotowany specjalnie z myślą o Was, Drodzy Państwo, będzie wywoływać same pozytywne emocje bez względu na to, co przyniesie przysłowiowe jutro.

Miło nam również poinformować, iż tegoroczna malarska edycja kalendarza stanie się pretekstem do zainicjowania na naszym muzealnym profilu facebookowym nowego cyklu zatytułowanego „Kartka z kalendarza…”, który rozpocznie się wraz z nadejściem 2021 roku. Będzie on doskonałą sposobnością do tego, aby móc nieco bliżej poznać autorów prezentowanych dzieł, a także dowiedzieć się czegoś więcej na temat przedstawień, które stały się ilustracją dla każdego z kolejnych miesięcy.

Gorąco zachęcamy Państwa do nabycia tego niezwykłego kalendarza!

W jakiej cenie? 15 zł
Gdzie nabyć? http://sklep.muzeum.bytom.pl/kalendarz-2021/
Kiedy nabyć? Jak najszybciej!

styczeń 2021: Jerzy Hulewicz, „Kompozycja”, 1920, akwarela, papier
luty 2021: Aleksander Gierymski, „Domy nad kanałem”, ok. 1897–1898, pastel, papier, płótno
marzec 2021: Witold Wojtkiewicz, „Idylla – Swaty”, z cyklu „Ceremonie IV”, 1908, tempera, płótno
kwiecień 2021: Jacek Malczewski, „Przeznaczenie”, 1909, olej, płótno