Dzień Wolnej Sztuki: zostań animatorem

Dzień Wolnej Sztuki

W sobotę, 23 kwietnia o godzinie 12.00 odbędzie się 6. ogólnopolska akcja Dzień Wolnej Sztuki zachęcająca do odbioru dzieł w wydaniu „slow” – bez pośpiechu, świadomie, z zaangażowaniem i przyjemnością. Jeśli lubisz patrzeć na obrazy i szukać w nich odpowiedzi, studiujesz kierunki artystyczne i sztuka jest Twoją pasją – zostań animatorem podczas tego wydarzenia.

Zwiedzający, którzy 23 kwietnia w południe odwiedzą Muzeum Górnośląskie, będą mieli okazję przyjrzeć się pięciu obrazom z Galerii Malarstwa Polskiego i podyskutować na ich temat.

Zadaniem animatorów będzie zachęcanie gości do wyrażania emocji i myśli związanych z proponowanymi pracami, zadawanie pytań, służenie informacją. Tego dnia będziemy przekonywać, że zwiedzając, warto postawić na jakość, a nie na ilość – lepiej jest obejrzeć mniej obiektów, ale świadomie, niż przejść całą galerię, nie zapamiętując nic. Będziemy też uświadamiać, że nie potrzeba specjalistycznej wiedzy, by odczytywać dzieła, opowiadać o nich i czerpać radość z ich oglądania.

Po wspólnym przyglądaniu się pracom (które potrwa około godzinę) zapraszamy uczestników na spotkanie, na którym wymienimy się spostrzeżeniami.

Wolontariuszy zainteresowanych animowaniem wydarzenia prosimy o kontakt z Działem Sztuki: sztuka@muzeum.bytom.pl. Na zgłoszenia czekamy do 10 marca br. Zachęcamy do udziału studentów ASP, studentów historii sztuki i innych kierunków artystycznych.

Więcej informacji o akcji