Konkurs na ozdobę choinkową 2020

Wystarczy kolorowy papier, klej, nożyczki, słoma, zwinne ręce i odrobina wyobraźni, aby wykonać niepowtarzalne ozdoby świąteczne. Przyda się także okrągły opłatek, z którego można zrobić „światy”.

Tworzenie bożonarodzeniowych dekoracji to sentymentalna podróż w krainę dzieciństwa, kiedy obowiązkowym elementem przygotowań do świąt było tworzenie m.in. łańcuchów z kolorowego papieru. A może inspiracją staną się wielokrotnie powtarzane wspomnienia „starzyków”, opowiadających o tym, jak wieszało się na choince małe „wypucowane” jabłuszka, czy „bombki” wykonane z orzechów, owiniętych papierkami lub złotkiem?

Tradycja wykonywania ozdób bożenarodzeniowych jest niezwykle wyjątkowa, dlatego chcielibyśmy zachęcić Was do wzięcia udziału w naszym świątecznym konkursie. Waszym zadaniem będzie wykonanie ozdoby choinkowej, która oczaruje nas wszystkich. Poniżej przedstawiamy niezbędne zasady.

Technika: dowolna, wyłączając wykorzystanie gotowych półfabrykatów, gotowych zestawów, produktów żywnościowych, styropianu, plastiku, szkła i elementów drukowanych
Metoda: tradycyjna lub nowatorska
Forma: dowolna, można zgłosić ozdoby typu bombki, łańcuchy, „światy” i tym podobne
Termin zgłoszeń: ozdobę należy złożyć osobiście w dniach 1–4 grudnia 2020 roku lub drogą pocztową

Wszystkie zgłoszone przedmioty, wykonane zgodnie z regulaminem konkursu, zostaną zaprezentowane podczas wystawy „Śląskie betlejki i szopki krakowskie” w grudniu 2020 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu. Konkurs adresowany jest do osób dorosłych.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIOWA