Świąteczne zestawy pod choinkę – już dostępne!

Boże Narodzenie tuż, tuż. Święta to czas oczekiwania i niezwykłych niespodzianek. Muzeum Górnośląskie przygotowało propozycje świątecznych zestawów prezentowych. Szukacie pomysłu na prezent dla miłośnika historii lub przyrody? A może sami jesteście wielbicielami gadżetów? Poznajcie naszą świąteczną ofertę, czyli pięć zestawów bożonarodzeniowych, a w nich: publikacje, pocztówki, torby, gadżety i wiele, wiele innych produktów.

Zestaw bożonarodzeniowy I:
„W świecie przyrody”, czyli rodzinny przewodnik po wystawie stałej „Przyroda Górnego Śląska” + przypinka z motywem przyrodniczym oraz magnes. Zestaw dla małych miłośników śląskiej flory i fauny.

Idealny prezent dla najmłodszych pasjonatów przyrody. Przepięknie zilustrowane wydawnictwo „W świecie przyrody”, które przełamuje przyrodnicze stereotypy. Przybliża w prosty sposób bogactwo śląskiej natury. Wraz z przeprowadzającym nas przez książkę chomikiem poznajemy mieszkańców pól, łąk, lasów, wód i mokradeł. Mały zwierzak wyjaśni, czym są parkoty, które zwierzęta „widzą dźwiękami” oraz czym różni się ugór od łąki. Wiecie, jakie zwierzęta zakochują się zimą? Jeżeli nie, to już wiecie, gdzie szukać odpowiedzi! Dodatkiem do publikacji jest przypinka z motywem przyrodniczym, która ubarwi codzienny outfit najmłodszych. Pochwalmy się przyrodniczym hobby!

Zestaw w promocyjnej cenie 9 PLN, także w naszym sklepie online tutaj.
____________________________________________________________________________________

Zestaw bożonarodzeniowy II:
„Ślązacy pod Grunwaldem”, czyli propozycja dla miłośników historii przedstawianej w nowej odsłonie + zestaw do wyszycia własnego buta oraz brelok w formie bucika. Idealny zestaw, by spędzić czas przy wspólnych opowieściach.

Publikacja „Ślązacy pod Grunwaldem” to nie lada gratka dla wszystkich zainteresowanych nieoczywistą historią. Gdzie dokładnie było rycerstwo śląskie pod Grunwaldem? Co tam robiło? Z kim walczyło? Historia to sprawa nieoczywista – dowiedzcie się więcej na temat rycerstwa! Z kolei zestaw do wyszycia bucika to świetny sposób spędzania wolnego czasu z dziećmi przy jednoczesnym opowiadaniu rycerskich opowieści. But może być także wyszukanym gadżetem, dlatego do zestawu dołączamy brelok w jego kształcie.

Zestaw w cenie promocyjnej 11,50 PLN, dostępny także online tutaj.
____________________________________________________________________________________

Zestaw bożonarodzeniowy III:
„W świecie przyrody” to także pozycja dla starszych, pełna pasjonujących opisów. Idealnym dodatkiem będzie torba z motywem nieprzypadkowego żuka!

O przyrodzie można opowiadać bez końca! Książka „W świecie przyrody” przybliża śląską przyrodę i opatrzona jest przepięknymi ilustracjami. Możecie wrzucić ją do torby z żukiem i prezentować się modnie w świątecznym okresie. Kolor na pewno rozjaśni zimowe szarości.

Czy to zwykły żuk? W żadnym wypadku – to Trypocopris fulgidus (Motschulsky), przedstawiciel rodziny Geotrupidae z Turcji. Z takim egzotykiem można prezentować się godnie!

Zestaw w promocyjnej cenie 17 PLN, także w naszym sklepie online tutaj.
____________________________________________________________________________________

Zestaw bożonarodzeniowy IV:
„Bytom w literaturze…”, czyli wydawnictwo dla wszystkich pasjonatów lokalnej historii i dobrej literatury + zestaw pocztówek z dawnym Bytomiem.

Historię Bytomia warto czytać! Wychodzimy naprzeciw wszystkim miłośnikom regionalnej historii. Książka Leszka Engelkinga to podróż przez utwory literackie połączone tematyką miasta, kreujące literacki obraz Bytomia i mit miejsca. W ten sposób możemy poznać zapachy, smaki i klimaty górnośląskiego miasta.

Wyobraźnię warto wspomóc obrazami z minionych lat, dlatego dołączamy zestaw 7 pocztówek starego Bytomia, na których podejrzymy codziennie życie mieszkańców. Zobaczymy nieistniejący już ratusz i stary Boulevard.

Zestaw w cenie promocyjnej 28 PLN, dostępny także online tutaj.
____________________________________________________________________________________

Zestaw bożonarodzeniowy V:
Ekskluzywne wydanie albumu „Galeria Malarstwa Polskiego” to propozycja dla pasjonatów sztuki i wielbicieli naszej galerii. Wspaniały do czytania w spokojnym zaciszu. Albumowi towarzyszy notatnik z wyjątkową grafiką Leona Wyczółkowskiego na okładce.

Czy święta mogą być eleganckie, pełne sztuki najwyższych lotów? Oczywiście, a my jesteśmy tego przykładem. Przedstawiamy niezwykle elegancki zestaw, w skład którego wchodzi album prezentujący bezcenne zbiory „Galerii Malarstwa Polskiego” Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Oczywiście nie mogło obyć się bez praktycznego dodatku, który możemy zabrać ze sobą w drogę. Notatnik okraszony grafiką Leona Wyczółkowskiego będzie świetnym prezentem – nie tylko eleganckim, lecz także pożytecznym.

Zestaw w cenie 120 PLN, dostępny także online tutaj.
____________________________________________________________________________________

Jak widzicie, święta zapowiadają się doskonale, niespodzianki zaś w postaci naszych zestawów będą świetnym pomysłem na bożonarodzeniowy upominek. Nie przegapcie naszej oferty i zajrzyjcie na wystawy!