„Spektakle bez barier” – współpraca z Teatrem Polskim w Bielsku Białej

W ramach programu Kultura Dostępna, Teatr Polski w Bielsku Białej realizuje cykl przedstawień, spotkań i warsztatów przystosowywanych do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. W tym zacnym projekcie uczestniczy także Muzeum Górnośląskie. W wyniku współpracy, 9 listopada Anna Rak prowadziła warsztaty wprowadzające do spektaklu „Wesele” dla osób z dysfunkcją wzroku „Poczuj Wyspiańskiego. Obudzić marzenia”. Zajęcia oparte były między innymi o portret Wandy Siemaszkowej w stroju scenicznym Panny Młodej z „Wesela”, autorstwa Stanisława Wyspiańskiego.

Nie było to pierwsze wydarzenie w ramach cyklu w którym uczestniczyliśmy. Podobne warsztaty, lecz dla osób głuchych Anna Rak prowadziła 22 września. Polecamy kolejne wydarzenia w ramach programu „Spektakle bez barier”.

fot. Witalis Szołtys

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.