Wyjątkowa oferta edukacyjna na wystawach czasowych

Zapraszamy grupy zorganizowane do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych zajęciach edukacyjnych na naszych wystawach czasowych. Obecnie, poza stałą ofertą dydaktyczną, namawiamy do udziału w następujących lekcjach muzealnych:

„Tajemnice starego cmentarza” – lekcja na wystawie archeologicznej „Legendarne Sutuhali? Archeologia wzgórza św. Małgorzaty”.
Marzyliście kiedyś, żeby być jak Indiana Jones, albo jak Lara Croft? W muzeum będziecie mieli okazję. Zapraszamy dużych i małych odkrywców do wzięcia udziału w grze terenowej na wystawie „Legendarne Sutuhali? Archeologia wzgórza św. Małgorzaty”. Będą zagadki, układanki i szyfry do złamania, a przy okazji dowiemy się czym właściwie zajmują się archeolodzy?

„zaPARKUJMY razem w krajobrazie” – lekcja na wystawie przyrodniczej „#zaPARKujMY! Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego – 10 lat w samorządzie naszego województwa”.
Czym jest park krajobrazowy? Jakie ma zadanie? Co możemy w nim znaleźć i przede wszystkim – co w nim mieszka? Zapraszamy wszystkich ciekawskich na odkrywanie tajemnic przyrody. Porozmawiamy o śląskich parkach krajobrazowych, ale także o mieszkających w nich ptakach, odkrywając, jakie są powiązania w przyrodzie i że wszystko jest w niej potrzebne.

„Płyń z prądem. Krótka historia elektryczności” – lekcja na wystawie etnograficznej „Bez prądu ϟ Z prądem”.
Jesteście sobie w stanie wyobrazić jak wyglądało życie ludzi w domach, w których nie było ani jednego elektrycznego urządzenia? Jak radzono sobie ze sprzątaniem, gotowaniem czy dbaniem o urodę? W jaki sposób spędzano wolny czas? To oczywiście zamierzchłe czasy, warto jednak poznać kilka sprytnych rozwiązań i nie panikować zanadto w razie przerw w dostawie prądu. Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się nie tylko jak żyło się bez elektryczności, ale także jak potoczyła się historia życia i wynalazków, gdy prąd już się pojawił oraz do czego służyły tajemnicze przedmioty o nazwie: mątewka, prodiż, abakus czy magnetowid.

W celu uzgodnienia tematyki lekcji, dostosowania jej do potrzeb danej grupy oraz ustalenia terminu zajęć prosimy o wcześniejszy kontakt z Działem Edukacji: 32 281 82 94 w.127