Współpraca z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej

W najbliższą niedzielę, 22 września 2019 roku, Anna Rak poprowadzi warsztaty pt.: „Wokół »Wesela« Stanisława Wyspiańskiego” dla osób niesłyszących w oparciu o portret Wandy Siemaszkowej w stroju scenicznym Panny Młodej z Wesela”, autorstwa Stanisława Wyspiańskiego i eksponaty z Działu Etnografii. Warsztaty odbędą się przed spektaklem „Wesele” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Drugie takie spotkanie, tym razem dla niewidomych, odbędzie się 9 listopada 2019 roku.

Więcej informacji o programie

„Spektakle bez barier – sezon 2019” to cykl przedstawień, spotkań i warsztatów przystosowywanych do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

portret Wandy Siemaszkowej w stroju scenicznym Panny Młodej z „Wesela”, autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, zbiory Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.