Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum Górnośląskim

Po raz kolejny angażujemy się w Europejskie Dni Dziedzictwa. To wielkie święto zabytków i tradycji regionów, odbywające się w dniach 7–8 oraz 14–15 września 2019 roku w całym kraju. Tegorocznej, 27. edycji EDD przyświeca hasło „Polski splot”. Dwa wrześniowe weekendy to tysiące bezpłatnych ciekawych wydarzeń, rozbudzających zainteresowanie społeczności lokalnych odkrywaniem bogactwa własnego regionu oraz służących poznawaniu tradycji i kultury.

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu przygotowało dwie propozycje związane z wystawą czasową „Na rozdrożu… Życie codzienne Górnoślązaków w okresie powstań śląskich i plebiscytu”: dla młodszych – warsztaty dla dzieci i młodzieży „Czy plakat prawdę ci powie?” (w sobotę, 7 września 2019 roku, o godz. 12.30), dla starszych – oprowadzanie kuratorskie po wystawie (w niedzielę, 8 września 2019 roku, o godz. 12.30). Trzecie wydarzenie, przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą poznać sztukę nie tylko w teorii, „Trochę odwagi i świeżej formy” to rodzinne warsztaty plastyczne (w sobotę, 14 września 2019 roku, o godz. 12.30). Prelekcja „Śląski splot, czyli słów kilka o stroju ludowym” to czwarta propozycja związana z EDD (w niedzielę, 15 września 2019 roku, o godz. 12.30).

Więcej o Europejskich Dniach Dziedzictwa

Więcej o wystawie czasowej „Na rozdrożu… Życie codzienne Górnoślązaków w okresie powstań śląskich i plebiscytu”