Praca – specjalista ds. księgowości

Muzeum Górnośląskie przyjmie specjalistę ds. księgowości do pracy w Dziale Księgowości Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu.

Wymagania:

• wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse, podatki, ekonomia)
  • znajomość przepisów z zakresu rachunkowości i prawa podatkowego, VAT
  • doświadczenie w pracy w księgowości, mile widziane w instytucjach kultury
  • umiejętność posługiwania się oprogramowaniem pakietu MS Office
  • umiejętność obsługi programu FK (np. Probit)
  • umiejętność rozliczania podatku VAT
  • dokładność i systematyczność, samodzielność w działaniu, bardzo dobra organizacja pracy
  • zaangażowanie w wykonywaną pracę
  • wysoka kultura osobista
  • umiejętność pracy samodzielnej i w zespole
  • umiejętność pracy pod presją czasu

Opis stanowiska:

• dekretowanie i księgowanie dokumentów, prowadzenie ewidencji księgowej, uzgadnianie ich z kontami księgi głównej
  • obliczanie i rozliczanie zobowiązań podatkowych
  • sporządzanie rejestrów VAT zakupu i sprzedaży, uzgadnianie kont VAT, (w tym przygotowanie i kontrola miesięcznych deklaracji VAT)
  • wystawianie faktur sprzedażowych i rozliczanie paragonów fiskalnych
  • przygotowywanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne Muzeum
  • obsługa elektronicznego systemu bankowego, przygotowywanie przelewów bankowych i ich księgowanie
  • prowadzenie kasy gotówkowej
  • kontrola należności, wystawianie not odsetkowych
  • przygotowywanie miesięcznych sprawozdań finansowych
  • potwierdzanie i uzgadnianie sald z kontrahentami

Oferujemy:

• ciekawą i satysfakcjonującą pracę w największym muzeum na Górnym Śląsku
  • stabilne warunki zatrudnienia (docelowo umowa na czas nieokreślony)
  • zatrudnienie na umowę o pracę
  • pracę w prestiżowej instytucji kultury województwa śląskiego
  • atrakcyjne warunki finansowe

Zainteresowanych prosimy o dostarczenie ofert (list motywacyjny, CV wraz z danymi kontaktowymi) osobiście (sekretariat) lub pocztą w terminie do 10 marca 2019 r. (z dopiskiem „Kadry – księgowość”). Dokumenty przesłane pocztą elektroniczną nie będą rozpatrywane.

Miejsce pracy: Bytom, Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, pl. Jana III Sobieskiego 2, 41-902 Bytom. Liczy się data doręczenia.

Muzeum zastrzega sobie prawo do bezpośredniego kontaktowania się z wytypowanymi kandydatami z kręgu zgłoszonych propozycji.

W dokumentach rekrutacyjnych prosimy o zamieszczenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji oraz przyszłych rekrutacji na dane stanowisko (zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych; tekst jednolity: Dz.U. z 2018 r., poz. 1000)”.