Nowy nabytek Muzeum Górnośląskiego – oryginalny plakat wystawy „Czas Krzyża”

Miło nam poinformować, że Muzeum Górnośląskie weszło w posiadanie oryginalnego plakatu wystawy „Czas Krzyża”, który został podarowany naszej instytucji przez Jerzego Brukwickiego podczas jego wykładu towarzyszącego wystawie „100 x 100. Nasze Stulecie”. Wykład odbył się 13 września, a prelegent poświęcił swoje wystąpienie nie tylko wystawie „Czas Krzyża”, ale też innym niezależnym wystawom w bytomskim kościele Braci Kapucynów (m.in. pokazowi projektów plakatów powstałych z okazji 600-lecia obecności obrazu Bogurodzicy na Jasnej Górze w październiku 1984 roku, wystawie malarstwa Jerzego Puciaty „Światło znaku krzyża” w październiku 1985 roku) oraz projektom „Wobec wartości” (1986, 1988), „Wspólnota” (1987, 1989) i „Polska Pieta” (1987) w katowickim Muzeum Diecezjalnym.

Dar będzie z pewnością ważną częścią dokumentacji dziejów sztuki współczesnej wpisanej w nasze miasto i region.