Przekaż pamiątki muzeum, pozostaw ślad w historii

III Światowy Zjazd Bytomian, który odbędzie się 21–23 września 2018 roku, a któremu patronuje Muzeum Górnośląskie, to doskonała okazja, by zaapelować do bytomian, ale też wszystkich mieszkańców Górnego Śląska, o przekazywanie pamiątek dotyczących ich losów.

Zwracamy się zarówno do tych, którzy mieszkają w Bytomiu od pokoleń albo przybyli do miasta po 1945 roku, jak i tych, którzy powracają do niego po latach. Dlatego wszystkich bytomian, bez względu na to, skąd pochodzą, zachęcamy do udziału w akcji.

Dary te, niosące w sobie pamięć o mieście i jego historii, ale także o Górnym Śląsku, pozwolą lepiej utrwalić historię Bytomia, regionu i jego mieszkańców oraz opowiedzieć o niej kolejnym pokoleniom. Czekamy na dokumenty, zdjęcia, przedmioty. Te, z którymi właściciele nie chcą się rozstać, zeskanujemy, sfotografujemy i zwrócimy. Serdecznie zachęcamy!

więcej informacji:
tel. 32 281 82 94, wew. 111
e-mail: sekretariat@muzeum.bytom.pl

data: 21 września 2018 (piątek), godz. 9.00–15.00
22 września 2018 (sobota), godz. 10.00–15.00
miejsce: Sala Kolumnowa, ul. W. Korfantego 34

więcej o konferencji „Wspólny pokój Bytom. Tworzymy go razem, czyli miejskie modi vivendi”

więcej o III Światowym Zjeździe Bytomian