Dorota Kobiela członkiem amerykańskiej akademii filmowej!

Pochodząca z Bytomia Dorota Kobiela, która – wraz ze współtwórcą filmu Hugh Welchmanem – oczarowała widzów na całym świecie niezwykłą malarską animacją „Twój Vincent”, została zaproszona do grona prestiżowej Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej!

W tym roku dołączy do niej także katowiczanin Lech Majewski, reżyser, malarz i pisarz, a także kilkoro innych polskich artystów, m.in. charakteryzator Waldemar Pokromski i kompozytorka Joanna Bruzdowicz.
Oficjalne przyjęcie nowych członków Akademii odbędzie się jesienią tego roku, a ich głos będzie się liczył podczas kolejnego rozdania filmowych Oscarów.

Serdecznie gratulujemy tego niebywałego wyróżnienia i życzymy wielu sukcesów w podejmowaniu nowych wyzwań!

W najbliższy piątek 29 czerwca w „Magazynie Katowice”, dodatku „Gazety Wyborczej”, będziecie mogli przeczytać zapis rozmowy z Hugh Welchmanem, którą przeprowadziła Iwona Sobczyk.

Przypominamy, że tylko do niedzieli 1 lipca w Muzeum Górnośląskim okazja do obejrzenia jedynej w Polsce wystawy obrazów wykorzystanych w filmie „Twój Vincent”. Zostało już tylko ostatnich 5 dni, żeby ją odwiedzić! 122 obrazy wykonane techniką olejną, jaką stosował Vincent van Gogh w swoich pracach, zapraszają do wędrówki po wyjątkowym malarskim świecie, który ożywa w kinie.

więcej o wystawie czasowej „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”

Ten cudowny malarski świat można też zabrać ze sobą do domu! Wybierając spośród licznych gadżetów inspirowanych twórczością Vincenta, znajdujących się w ofercie naszego muzealnego sklepu.

gadżety z wystawy „Twój Vincent van Gogh. Obrazy z filmu”