Pogotowie kulturalne – „Wyczół, Leo, Wyczółek. Wielki człowiek – wrażliwy artysta”

Już w najbliższy wtorek, 30 czerwca, o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na pierwszy film w ramach projektu „Pogotowie kulturalne”, który został poświęcony twórczości Leona Wyczółkowskiego, zwanego powszechnie ojcem nowoczesnej grafiki polskiej. W filmie zostaną zaprezentowane prace powstałe w stworzonych przez artystę technikach, ukazujące magiczną aurę przyrody czy architektury. Nie zabraknie też portretów, człowiek bowiem – bez względu na to, czy zmagał się z trudem codziennej pracy, czy dumnie wcielał w rolę modela – nieustannie przykuwał uwagę Wyczółkowskiego.

Zastanawiacie się, czym jest projekt „Pogotowie kulturalne”?

W ogromnym skrócie – to program, którego celem jest umożliwienie dostępu do kultury osobom z chorobą nowotworową i leczącym się neurologicznie, którzy z przyczyn zdrowotnych, z powodu niskiej odporności i wielogodzinnych sesji w szpitalu, nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym na co dzień. A jak działa?

Data premiery: 30 czerwca 2020, godz. 10.00  

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.