Pogotowie kulturalne – „Skarby spod ziemi”

Marzyliście kiedyś o odkryciu prawdziwego skarbu?

Dział Archeologii naszego Muzeum opiekuje się aż sześcioma cennymi skarbami z brązu. Chcecie poznać ich historię, dowiedzieć się, co wniosły do naszego życia i wiedzy o przeszłości oraz w jaki sposób dostały się do zbiorów muzealnych? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć archeolodzy z Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wśród prezentowanych obiektów znajdą się skarby z Gamowa, Czarkowa, Kluczborka, Roszkowic, Raciborza i Białowieży-Siodłar.

Film powstał w ramach projektu „Pogotowie kulturalne”, którego celem jest umożliwienie dostępu do kultury osobom z chorobą nowotworową i leczącym się neurologicznie, którzy z przyczyn zdrowotnych, z powodu niskiej odporności i wielogodzinnych sesji w szpitalu, nie mogą uczestniczyć w życiu kulturalnym na co dzień.

Data premiery: 31 października 2020, godz. 10.00

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.