Muzeum pod lupą – Z wizytą na śląskich mokradłach

Czy kontakt z przyrodą daje Wam ukojenie i sprawia, że jesteście szczęśliwsi
 
Jeżeli tak, to przygotowaliśmy dla Was coś szczególnego! Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca 2020, o godz. 10.00 serdecznie zapraszamy na pierwszy film w ramach projektu „Muzeum pod lupą”, w czasie którego zachwycamy się pięknem natury – obserwacja roślin, ssaków, ptaków a nawet owadów sprawia nam przyjemność i wprowadza w zadumę nad złożonością otaczającego nas świata 🥰. Z wiekiem jednak zatracamy nasze zdolności dedukcyjne, coraz rzadziej przyglądamy się uważnie szczegółom, a to one właśnie dostarczają nam cennych informacji i pozwalają zrozumieć zjawiska przyrodnicze.
 
Zapraszamy Was na pierwszy spacer po wystawach stałych Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu – tym razem odwiedzimy ekspozycję przyrodniczą i sprawdzimy, co dzieje się na śląskich mokradłach.
 
💙 Film został przetłumaczony na język migowy (PJM)
 
Zastanawiacie się, czym jest projekt „Muzeum pod lupą”
 
W ogromnym skrócie – „Muzeum pod lupą” to projekt, który ma na celu stworzenie i udostępnienie w sieci siedmiu filmów, a dokładniej: miniścieżek zwiedzania wystaw stałych Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Nie ma wątpliwości, iż ta forma zwiedzania ekspozycji jest niezwykle atrakcyjna dla współczesnego odbiorcy. Każdy odcinek stanowi osobną opowieść. Najważniejsze zabytki muzeum zostaną pogrupowane w bloki tematyczne tak, aby mogły przedstawiać  w najciekawszy sposób zagadnienia dotyczące danego odcinka serii. Każdy z prezentowanych eksponatów zostanie osadzony w kontekście kulturowym lub przyrodniczym i zaprezentowany za pomocą ciekawej narracji. Od czerwca do października 2020 roku powstanie siedem ścieżek spacerowych w formie krótkich filmów, które zostaną udostępnione w sieci poprzez stronę internetową oraz portale społecznościowe Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Więcej informacji znajdziecie tutaj 🕵️‍♀️.
  

Data premiery: 27 czerwca 2020, godz. 10.00  

Projekt „Muzeum pod lupą” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.