Haś Machine, Maskbook i inne, czyli weźmy sprawy w swoje ręce. Prezentacja projektów proekologicznych – spotkanie towarzyszące wystawie Rewizje 3. Katowice–Warszawa–Katowice

 

MaskBook to przykład sztuki zaangażowanej, gdzie medium artystycznym jest maska antysmogowa. Ta międzynarodowa inicjatywa zapoczątkowana przez Art of Change 21 – francuską organizację non-profit zrzeszającą artystów, przedsiębiorców i młodych liderów działających na rzecz zrównoważonego rozwoju już w ponad 40-stu krajach. Celem projektu MaskBook jest budzenie świadomości społecznej na temat zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu. W wyniku współpracy z Stowarzyszenia Kurka wodna oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w 2018 roku, z okazji COP24, czyli Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, w Katowicach powstały 22 maski i ich portrety, stworzone przez fotografkę Kláry Drenčeniovej.

 

 

 

Projekt Haś Machine to górnośląska odsłona Precious Plastic („cenny plastik”), rosnącego w siłę międzynarodowego projektu społeczny zrzeszający ludzi wokół globalnego problemu zanieczyszczenia plastikiem. W ramach projektu powstać miałaby maszyna za pomocą której zebrane plastikowe śmieci, przetwarzać można na wartościowe przedmioty. W tym co można zrobić z recyklingu plaski ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia!

 

 

data: 7 listopada 2019 (czwartek), godz. 17.00
miejsce: Sala Kolumnowa, ul. W. Korfantego 34
prowadzi: Stowarzyszenie Kurka Wodna
wstęp wolny