Przed nami kolejna próba ustanowienia Rekordu Polski w największym zgromadzeniu osób w strojach regionalnych! 6 września zapraszamy na Święto Rozbarku 2025. Start próby o godzinie 16.00. Nieważne, z jakiej części Śląska jesteś – liczy się Twoje zaangażowanie i miłość do tradycji. Załóż strój ludowy, przyjedź w okolice Skarpy Bytom na Rozbarku i weź udział w tym historycznym momencie! Tuż po oficjalnym liczeniu uczestników bicia rekordu, około godziny 17.00 wystąpi dla Was Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.
Przypomnijmy pierwsza próba odbyła się w zeszłym roku. Wówczas nie udało się pobić Rekordu Polski w największym zgromadzeniu osób w strojach ludowych, ale Rozbark przeżył prawdziwe oblężenie tych, którzy kochają tradycyjny, regionalny ubiór. Do pobicia rekordu zabrakło naprawdę niewiele. Obecny wynosi bowiem 467 osób, a w minionym roku stawiło się 413 osób ubranych „po chopsku” i „paradnie”. Trzymamy kciuki, za tegoroczny wynik!
W programie Śięta Rozbarku 2025 m.in.:
– Stoisko malowania węglem i grafitem;
– Nauka tańca i śpiewu;
– Warsztaty pisania po śląsku;
– Warsztaty malowania wstążek do śląskiego stroju;
– Nauka heklowania;
– Stoisko gastronomiczne;
– Pokaz mody śląskiej.
Na Święto Rozbarku 2025 zapraszają: Joanna Bojczuk – Członek Zarządu Województwa Śląskiego, Halina Bieda – Senator RP, Miasto Bytom i Mariusz Wołosz Prezydent Bytomia.

