29 czerwca zapraszamy na malarskie warsztaty rodzinne „Kolorowy Śląsk”

Z jakimi kolorami kojarzy Wam się Śląsk? Podczas rodzinnych warsztatów spróbujemy odnaleźć prawdziwe barwy Śląska. Nie te złamane szarością dymiących kominów, ale te czyste, tętniące życiem, znane nam niegdyś ze śląskich podwórek, na których zbieraliśmy nasze pierwsze życiowe doświadczenia.

Zabawy, do których niepotrzebne były drogie przedmioty, wyliczanki, kreatywne konstrukcje składane z przypadkowych przedmiotów, w tle grupki dorosłych, czasem wykonujących jakąś pracę, a czasem tylko przyłapanych na miłej pogawędce – to tematy, które staną się naszą inspiracją.

W tę sentymentalną podróż zabiorą nas artyści naiwni, którzy na swoich obrazach zatrzymali pamięć tamtych niezwykłych chwil. Dzięki nim stworzymy kolaże pokazujące kolorowy obraz Śląska. Zapraszamy!

kiedy? 29 czerwca 2024 (sobota), godz. 12.30
gdzie? Centrum Edukacji, pl. Jana III Sobieskiego 2
kto prowadzi? Anna Rak
wstęp? obowiązują zapisy i przedsprzedaż biletów, 5 zł

Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Sztrykowane, heklowane, biglowane – regionalne inspiracje. Edycja 2024”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska. Edycja 2024”, który będzie realizowany od maja do września 2024 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji: 32 281 82 94, w. 127

Sztuka nieprofesjonalna