Jak zostać archeologiem? Trwają Europejskie Dni Archeologii

Jak wygląda praca archeologa, jak produkowano gliniane naczynia, jakich narzędzi używa się w tzw. wykopie? Trwają Europejskie Dni Archeologii, podczas których poprzez doświadczenie nasi archeologowie przybliżają najmłodszym (i tym nieco starszym) zagadnienia związane z własną profesją. Podczas dzisiejszych warsztatów była okazja, żeby ulepić gliniane przedmioty oraz poczuć się jak prawdziwy archeolog pracujący w wykopie.
„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem” – to słynne powiedzenie Konfucjusza realizowaliśmy dzisiaj w praktyce! 
Europejskie Dni Archeologii (#EDA)
Europejskie Dni Archeologii (#EDA) to inicjatywa realizowana w Polsce od 2019 roku, która została zainicjowana w roku 2010 jako wydarzenie francuskie przez Narodowy Instytut Archeologicznych Badań Ratowniczych (Inrap). Wydarzenia w ramach cyklu są okazją do odkrywania tajemnic przeszłości, poznawania historii oraz eksplorowania dziedzictwa kulturowego poprzez różnorodne aktywności i wydarzenia. Nasze muzeum po raz kolejny włączyło się w akcję promującą pracę archeologów, której patronem jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Co jeszcze w planach?
W niedzielę zapraszamy na spacer archeologiczny po średniowiecznym Bytomiu: https://muzeum.bytom.pl/?p=31718.
Przypominamy o naszej grze online: http://muzeum.bytom.pl/?p=18441