Podcast historyczny „Jedyny taki koncert. Co łączy Bronisława Hubermana z Bytomiem?”

Któż nie kojarzy nazwiska pochodzącego z Częstochowy Bronisława Hubermana – jednego z najwybitniejszych skrzypków-wirtuozów pierwszej połowy XX wieku, a zarazem najbardziej oddanego popularyzatora utworów skrzypcowych Karola Szymanowskiego?

To jednak nie tylko muzyk o międzynarodowej sławie, jak zwykło się go postrzegać i klasyfikować, lecz także polityk, pisarz, pedagog, organizator życia artystycznego, społecznik i wielki filantrop. Humanista i kosmopolita, który poprzez wieloaspektowość podejmowanych przez siebie działań stał się obywatelem świata, ale także i obywatelem dla świata, oddanym mu bezgranicznie.

Zapraszamy Państwa do wysłuchania czwartego z serii podcastów historycznych pt. „Jedyny taki koncert. Co łączy Bronisława Hubermana z Bytomiem?” w ramach projektu „Ślad pokoleń. Od synagogi do Żydowskiego Domu Modlitwy w Bytomiu”.

Projekt realizowany przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w Warszawie, we współpracy ze Stiftung Haus Oberschlesien, Kulturreferat für Oberschlesien, Oberschlesisches Landesmuseum w Ratingen.