Dyrektor Muzeum Górnośląskiego nominowany do Cegły z „Gazety”!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że dyrektor Muzeum Górnośląskiego Leszek Jodliński został nominowany do Cegły z „Gazety” – nagrody im. Janoscha. To już trzynasta edycja plebiscytu organizowanego przez „Gazetę Wyborczą”, w którym rokrocznie głosami czytelników wyłaniana jest osoba w szczególny sposób pielęgnująca kulturową tradycję Górnego Śląska, przyczyniająca się do zachowania śląskiego dziedzictwa oraz rozsławiania regionu.

Dziennikarze „Gazety”, uzasadniając nominację „zaangażowanego muzealnika”, zwrócili uwagę na zasługi Leszka Jodlińskiego dla troski zarówno o kulturę śląską, jak i promocję regionu. W uzasadnieniu znalazło się uznanie dla działań mających na celu kojarzenie reżyserki „Twojego Vincenta” Doroty Kobieli z Bytomiem właśnie, a także dla koncepcji wystawy „100 x 100. Nasze Stulecie”, w szczególny sposób uwzględniającej losy Śląska w burzliwej historii ostatnich stu lat.

Wśród nominowanych do nagrody, którzy zyskali zaufanie i sympatię czytelników, znaleźli się także Dariusz Chojnacki, Przemysław Fabjański, Kwartet Śląski, Mirosław Neinert oraz Iwona Niedzielska.

Czytelnicy mogą głosować do 13 stycznia (mailowo lub za pomocą kuponów drukowanych w katowickiej „Gazecie Wyborczej”). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 stycznia 2019 roku podczas uroczystej gali.