Spędź drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Muzeum!

Święta to czas prezentów! Muzeum także ma prezent dla zwiedzających – już 26 grudnia 2018 roku zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Śląskie betlejki i szopki z Ameryki Południowej – Boże Narodzenie bez granic”. Właśnie drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia wstęp na tę ekspozycję będzie bezpłatny!

Piękny zwyczaj ludowy, jakim jest przygotowywanie szopek bożonarodzeniowych, rozprzestrzenił się wszędzie tam, gdzie pojawili się chrześcijanie. W tym roku wiele różnych kompozycji ze Świętą Rodziną można zobaczyć w Muzeum Górnośląskim. Na wystawie prezentujemy najciekawsze śląskie betlejki ze zbiorów Muzeum oraz specjalnie wybrane szopki z dalekiej Ameryki Południowej (Boliwii, Paragwaju i Peru). Na ekspozycji można podziwiać m.in. kolorowe latynoamerykańskie szopki, na których Święta Rodzina ma zwykle indiańskie rysy, ubiór i fryzury. W środku zimy na Śląsku, w Bytomiu, mamy szansę przenieść się na drugą półkulę, gdzie Boże Narodzenie przypada w środku lata!