Jacek Sroka w Muzeum Górnośląskim

_MG_5908130 prac Jacka Sroki od 21 marca można oglądać w Muzeum Górnośląskim. Na wystawie Przypadki i interwencje Jacka Sroki znalazły się obrazy, grafiki i rysunki z różnych okresów twórczości artysty, począwszy od prac z lat 80. XX wieku, po najnowsze – z 2016 roku. Wśród nich zobaczą Państwo obraz Grupa wsparcia i 5 rysunków z cyklu Trzynasty/Dwunasty zakupionych przez Muzeum Górnośląskie, a także 3 rysunki 17.12.1981  przekazane instytucji przez artystę.

Ekspozycję otworzyli: Leszek Jodliński – Dyrektor Muzeum Górnośląskiego, Agnieszka Bartków – kuratorka wystawy oraz Jacek Sroka, który do Bytomia przybył wraz z małżonką. W wernisażu wziął udział również Jarosław Migoń – autor filmów emitowanych na wystawie, poświęconych twórczości Jacka Sroki. Ekspozycję można zwiedzać do 4 czerwca br.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, którą przygotował Witalis Szołtys.