Spotkanie prasowe i premierowy pokaz wystawy „Przypadki interwencje Jacka Sroki”

_MG_5895We wtorek, 21 marca 2017 roku w Muzeum Górnośląskim odbyło się spotkanie prasowe poświęcone nowym nabytkom Muzeum Górnośląskiego, a także wystawie Przypadki i interwencje Jacka Sroki. Miło nam poinformować, że zbiory instytucji powiększyły się o obraz Grupa wsparcia oraz 5 rysunków z cyklu Trzynasty/Dwunasty krakowskiego artysty. To pierwsze prace tego autora, które trafiły do zbiorów Muzeum (dowiedz się więcej).

Spotkanie, zorganizowane w przestrzeni wspomnianej wystawy, poprowadzili Leszek Jodliński – Dyrektor Muzeum Górnośląskiego i Agnieszka Bartków – kierownik Działu Sztuki i zarazem kuratorka ekspozycji. Na wystawie można zobaczyć 130 prac – obrazów, grafik oraz rysunków Jacka Sroki (w tym te, które od niedawna są własnością Muzeum Górnośląskiego). Będzie prezentowana do 4 czerwca br.

Podczas konferencji w kilku słowach przedstawione zostały także inne tematy: przewodnik po wystawie Przyroda Górnego Śląska, Dzień Wolnej Sztuki, wystawa Górnośląskie kroszonki 2017 (otwarcie: 1 kwietnia), a także Sport na Kresach. Początki (wernisaż: 18 maja).

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia, którą przygotował Witalis Szołtys.