Za nami wernisaż wystawy „Rekonstrukcje przeszłości. Ślązacy pod Grunwaldem”

Wernisaż wystawy "Rekonstrukcje przeszłości. Ślązacy pod Grunwaldem", fot. Witalis SzołtysW czwartek, 2 lutego 2017 r. odbył się wernisaż wystawy archeologicznej Rekonstrukcje przeszłości. Ślązacy pod Grunwaldem przybliżającej realia wielkiej wojny z Zakonem Krzyżackim, prezentującej zabytki archeologiczne z tamtego okresu oraz rekonstrukcje. Ekspozycję otworzyli Leszek Jodliński – dyrektor Muzeum Górnośląskiego i Ewelina Imiołczyk – kuratorka wystawy.

Ekspozycja będzie czynna do 31 maja br. Towarzyszą jej spotkania, oprowadzanie kuratorskie, warsztaty edukacyjne, lekcje oraz seminarium naukowe (7 kwietnia) poświęcone rekonstrukcjom historycznym. Wystawę wzbogacają katalog i ilustrowana książeczka adresowana do najmłodszych.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu, którą przygotował Witalis Szołtys.