Spotkanie prasowe poświęcone nowym nabytkom Muzeum Górnośląskiego

_mg_17877 grudnia 2016 roku w Muzeum Górnośląskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowym dziełom w zbiorach instytucji. To obrazy Jana Zamoyskiego (Portret Józefa Kozdronia) i Pawła Wróbla (Targ) oraz rzeźby Waltera Tuckermanna (Staruszka) i Josefa Koretzkiego (płaskorzeźba). Dwa ostatnie obiekty związane są z historią Bytomia, wszystkie doskonale uzupełniają dotychczasowe kolekcje.

Podczas konferencji wystąpili: Leszek Jodliński – dyrektor Muzeum Górnośląskiego, Agnieszka Bartków – kierownik Działu Sztuki, dr Joanna Lusek – kierownik Działu Historii oraz Anna Grabińska-Szczęśniak – kierownik Działu Etnografii. Dowiedz się więcej.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania, którą przygotował Witalis Szołtys.