Wystawa „Wszystko jest liczbą” otwarta!

Wystawa "Wszystko jest liczbą", fot. W. SzołtysNa średniowiecznych uniwersytetach wykładano sztuki wyzwolone, w tym tzw. quadrivium – geometrię, arytmetykę, astronomię i muzykę. O tym, że nauki te są sobie bardzo bliskie, można przekonać się na wystawie Wszystko jest liczbą, która od wczoraj prezentowana jest w Muzeum Górnośląskim.

Wystawa, przygotowana przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w Bytomiu będzie czynna do 31 grudnia br. (gmach przy ul. Korfantego 34).

3 listopada 2016 roku ekspozycję zainaugurowali: Leszek Jodliński – dyrektor Muzeum Górnośląskiego, dr Maciej Kluza – autor, kurator wystawy oraz Anna Rak – komisarz ekspozycji. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia i serdecznie zapraszamy do zwiedzania.