Zwiedzaj dłużej! Nowe godziny otwarcia Muzeum Górnośląskiego

MG_9847

Od 1 września 2016 roku godziny otwarcia Muzeum Górnośląskiego będą atrakcyjniejsze. Wystawy, dostępne do tej pory 35 godzin w tygodniu, będzie można zwiedzać o 5 godzin dłużej. We wtorki i piątki zapraszamy w godzinach 9.00–15.00, w środy i w czwartki 10.00–18.00, w soboty i niedziele od 12.00 do 18.00.

Wydłużenie godzin to nie jedyna dobra wiadomość. Nasz wrześniowy program obfituje w znakomite wydarzenia – to m.in. nowe wystawy i prezentacja obrazu Romana Kochanowskiego Portret Chłopki, który niedawno trafił do kolekcji.

14 września otwarta zostanie wystawa Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski prezentująca niepokazywane dotychczas rysunki i grafiki artysty ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego. Premierę mieć będzie także trzytygodniowa ekspozycja Dar Samuela Hirscha związana z historią nieistniejącej już bytomskiej synagogi. Od 1 września Muzeum zaprasza na trzecią odsłonę Pięciopaku kultury – zagadkowej prezentacji wyłącznie 5 eksponatów.

Promocja najnowszego wydawnictwa, koncert kameralny Schubertiada, wydarzenia odbywające się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, spotkania i oprowadzania kuratorskie – to także plany na znakomicie zapowiadający się wrzesień. Towarzyszą im liczne działania edukacyjne, w tym nowy cykl warsztatów dla dzieci oraz dorosłych Rodzic i ja.

Kolejne miesiące to kolejne wystawy – w październiku Mój dziki hajmat – wystawa fotografii przyrodniczej Łukasza Koby, w listopadzie Wszystko jest liczbą – interaktywna wystawa edukacyjna, Kresowe miasta i miasteczka. Fotografie Józefa Dańdy – wystawa historyczna i na zakończenie roku wystawa obrazów i rysunków Aldony Mickiewicz.

Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniach i do obcowania z kulturą. Teraz 40 godzin w tygodniu!

Od 1 września 2016 r. Muzeum Górnośląskie będzie czynne w godzinach:

Wtorek 9.00–15.00
Środa 10.00–18.00