Muzeum pod chmurką

Macie ochotę na dobrą zabawę i kreatywne zadania? Tym razem uruchomiliśmy dla Was Muzeum pod chmurką, czyli warsztaty w muzealnym ogrodzie. Na każdy wakacyjny tydzień przygotowaliśmy inny warsztat (do wyboru wtorek, czwartek lub sobota). Podczas nich będziemy oswajać tajemniczą przestrzeń za zabytkowym budynkiem przy ul. Korfantego i poznawać tajemnice jego zakątków. Odwiedzimy hotel dla owadów, odkryjemy tajemnice starej wozowni, pomalujemy drewniane zabawki, tworząc z nich unikatowe dzieła, opanujmy ulubione zabawy naszych pradziadków i poznamy bliżej pracę archeologów.

Uwaga: Zajęcia prowadzone są w bardzo małych grupach. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji (tel. 32 281 82 94). W przypadku deszczu organizatorzy zastrzegają sobie prawo do realizacji zajęć w budynku. Wymogi sanitarne (dezynfekcja rąk, maseczki ochronne) będą dostosowane do aktualnych zaleceń epidemiologicznych. Przed zajęciami prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów. Zbiórka przed rozpoczęciem warsztatów: kasa główna MGB, pl. Jana III Sobieskiego 2.

Regulamin uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych i warsztatach dla dzieci w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

▪️ Nowe godziny zwiedzania oraz regulamin zwiedzania 📜
▪️ Aktualne wystawy czasowe: „Historia plakatem pisana. W 110-lecie Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu”🖼
▪️ Nadchodzące wystawy czasowe: Andrzej Bierncaki. Przewrót… do źródeł 🖼 Stanisław Szukalski i Szczep Szukalszczyków herbu Rogate Serce 🖼