Ferie w Muzeum!

Już 11 lutego w województwie śląskim rozpoczynają się ferie! Muzeum Górnośląskie przygotowało na czas ferii zimowych szereg zajęć rozwijających dzieci w wielu aspektach: artystycznym, estetycznym, poszerzających wiedzę z zakresu przyrody, archeologii, a nawet astronomii. Warsztaty rozwijają zdolności manualne oraz uczą logicznego myślenia. Zgodnie z metodą „nauka poprzez działanie” podczas zajęć praktycznych przemycana jest wiedza, a informacje zdobywane podczas własnoręcznie wykonywanych prac pozostają z najmłodszymi na długo. Tematyka warsztatów jest bardzo bogata: przyrodoznawstwo, sztuka i design (zachęcamy do ćwiczenia zasad kompozycji i do stworzenia własnej mozaiki, a także do spotkania ze współcześnie popularnym wydaniem designu: etnodizajnem), archeologia i historia obuwia (warsztaty towarzyszą wystawie „Z życia bytomskich szewców i garbarzy” w ramach projektu „Jego Wysokość Król But”), astronomia.

Podczas zimowej przerwy w nauce najmłodsi będą mogli wziąć udział w 8 dedykowanym im warsztatach. Jakich? Oto one:

12 lutego (wtorek), godz. 12.00 – Wielka wyprawa wilka Alana

13 lutego (środa), godz. 12.00 – Etnodizajn

14 lutego (czwartek), godz. 12.00 – Ferie z archeologią. Zrób sobie bucik

15 lutego (piątek), godz. 12.00 – Ferie z archeologią. Zrób sobie bucik

19 lutego (wtorek), godz. 12.00 – Przyrodnicze plenery

20 lutego (środa), godz. 12.00 – Kosmos

21 lutego (czwartek), godz. 12.00 – Mozaika

22 lutego (piątek), godz. 12.00 – Kamienna sztuka

Wszystkie warsztaty dla dzieci odbywają się w Centrum Edukacji (pl. J. III Sobieskiego 2) bądź w przestrzeni wystaw. Obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne (Dział Edukacji: tel. 32 281 82 94, w. 127), bilet 10 zł.

Ponadto podczas ferii będą się odbywać stałe, sobotnie warsztaty dla dzieci, tym razem będą to: „Malowanie światłem i cieniem” (16 lutego, g. 12.30) oraz „Leśne biuro śledcze” (23 lutego, g. 12.30).