Świętuj 100. rocznicę odzyskania niepodległości w Muzeum Górnośląskim

11 listopada 2018 roku w prezencie dla zwiedzających wstęp wolny na wszystkie wystawy w Muzeum Górnośląskim – zachęcamy do wspólnego świętowania 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Rok 1918 jako wyjątkowy w historii Polski i Europy, brzemienny w skutki, jeśli chodzi o losy Śląska, uczyniliśmy symbolicznym punktem wyjścia dla wystawy „100 x 100. Nasze Stulecie”. Czas, który upłynął od tamtej pory, został opisany przez pokazanie 100 starannie, choć subiektywnie, wybranych przedmiotów pochodzących wyłącznie ze zbiorów Muzeum Górnośląskiego. Każdy z tych eksponatów otrzymał swoją opowieść, a wielka historia została ukazana przez pryzmat jednostkowych losów.

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości zapraszamy na bezpłatne zwiedzanie wystawy, po której o godz. 12.30 oprowadzi jej kurator wiodąca dr Joanna Lusek. A niezwykły katalog, będący doskonałym kompendium wiedzy o tych minionych 100 latach i uzupełnieniem wystawy, ale również wysmakowanym edytorsko i zaprojektowanym z dbałością o detal wydawnictwem, zawierającym wszystkich 100 historii, związanych z eksponowanymi przedmiotami, będzie dostępny w specjalnej cenie 35 złotych.

„W 100. rocznicę odzyskania niepodległości” – oprowadzanie z kuratorem towarzyszące wystawie „100 x 100. Nasze Stulecie”
data: 11 listopada 2018 (niedziela), godz. 12.30
miejsce: pl. J. III Sobieskiego 2
prowadzi: dr Joanna Lusek